Zobārstniecība

Venīri. Luminīri. Implanti. Cirkonija kroņi. Zobu balināšana

Kam ir piemēroti zobu venīri?

Zobu venīri tiek izmantoti zobu estētikas uzlabošanai, lai cilvēka smaids izskatītos dabiski skaists, balts un harmonisks. Šeit ir minēti galvenie iemesli, kāpēc daudzi cilvēki izvēlas zobu venīrus: 

  • aptumšota emalja; 
  • nedzīvs un aptumšojies viens vai vairāki priekšzobi; 
  • trema vai spraugas starp zobiem; 
  • īsi un nodiluši zobi; 
  • neestētiskās plombēšanas; 
  • lūzumi un plaisas priekšējo zobu zonā; 
  • zobaini zobi - tievi, mazi, ar smailu vainagu; 
  • zobu saspiestība, ko nevar vai nevēlas koriģēt ar ortodontiju.

Zobu venīri

Zobu venīri, saukti arī par porcelāna plāksnītēm, ir viens no izplatītākajiem zobu atjaunošanas veidiem, kas ievērojami uzlabo priekšzobu estētiku un smaida vizuālo izskatu. Venīri tiek izgatavoti laboratorijā katram pacientam individuāli – porcelāna plāksnītes izveido izvēlētajā zobu krāsā, lielumā, garumā un formā. Gatavus venīrus piestiprina pie zoba priekšējās virsmas ar speciālu cementu.

9 venīru priekšrocības

Piepilda sapņus

Zobu venīri dod iespēju uzlabot zobu krāsu, formu, garumu, lielumu un smaidīt pārliecināti un nepiespiesti.

Izskatās dabiski

Venīru krāsu var pieskaņot ikviena pacienta emaljas krāsai, no ļoti balta līdz individuālajam dzeltenīgam vai pelēcīgam tonim.

Saudzē zobus

Porcelāna plāksnītes ļauj noslīpēt minimālu zobu audu daudzumu. Salīdzinājumā ar kroņa restaurāciju, venīri ir daudz saudzīgāki pret pacienta zobiem.

Izturīgi

Venīri tiek piestiprināti pie zobu virsmas ar īpaši izturīgu sveķu cementu. Kopjot zobus pareizi un regulāri, varēsi bez raizēm dzīvot ar zobu venīriem vairāk kā 10 gadus.

Draudzīgi audiem

Zobu venīri neizraisa reakcijas un ir draudzīgi gan smaganām, gan visam mutes dobumam. Protams, zobu venīri nav iemesls, lai aizmirstu par mutes dobuma higiēnu.

Nemaina krāsu

Keramikas struktūra un krāsa laika gaitā nemainās, tāpēc šie venīri ir īpaši piemēroti kafijas mīļotājiem. Kompozīta plāksnītes gan ietekmē krāsojošie dzērieni.

Alternatīva ortodontijai

Nelielu zobu saspiestību iespējams izlabot ar porcelāna plāksnītēm, minimāli slīpējot zobu audus un izvairoties no ilgstošas zobu taisnošanas.

Paredzams rezultāts

Visas venīru korekcijas var veikt vēl pirms plāksnīšu izgatavošanas, jo plānoto zobu izskatu mutes dobumā var aplūkot uz veiduļa vai digitālajā vizualizācijā.

Ātrs izgatavošanas termiņš

No zobu slīpēšanas līdz gatavam rezultātam nepieciešama tikai viena nedēļa.

Kāds būs rezultāts?

Ja Tavs sapnis ir sniegbalts smaids, ir jāizvērtē, cik plāksnītes izgatavot, lai visa smaida līnija būtu harmoniska (tam var būt nepieciešami 10 priekšzobu venīri). Ja uz apakšējiem priekšzobiem izvēlēsies venīrus nelikt, pirms venīru izgatavošanas var būt nepieciešama zobu balināšana.

Bet, ja izvēlies protezēt tikai dažus priekšzobus, tad venīri tiek pielāgoti pārējo zobu tonim un formai.

Kā notiek venīru uzstādīšana?

  1. Konsultācija un ārstēšanas plāna sastādīšana;
  2. Ārstēšana, ja nepieciešams (piem. esošo plombu maiņa);
  3. Smaida pielaikošana (venīru formas plānošana);
  4. Balināšana, ja nepieciešams;
  5. Slīpēšana, nospiedums, pagaidu restaurācija;
  6. Laikošana;
  7. Cementēšana un gatavs rezultāts.

VIDEO

.

Zobu balināšana

Zobu balināšana mūsdienās ieņēmusi svarīgu lomu zobārstniecībā, jo gandrīz 90% zobārstniecības klientu atzīst, ka vēlētos baltākus zobus. Zobu balināšana ir veids, kā, mehāniski neiejaucoties zoba uzbūvē, mēs viegli un ātri tiekam pie sniegbalta smaida. Balināšanas procesā ūdeņraža peroksīda molekula šķeļ pigmentu mazākās daļās, līdz ar to pigments kļūst mazāk koncentrēts, un zobs iegūst baltāku toni.

Zobu balināšana

Zobu balināšana ir viena no visizplatītākajām procedūrām mūsdienu zobārstniecībā. Sniegbalts smaids kā veiksmes un veselības simbols ir kļuvis par daudzu cilvēku sapni neatkarīgi no vecuma un sociālajiem faktoriem. Mūsu zobārstu galvenais darba princips ir saudzējošu procedūru izvēle un skrupuloza Jums piemērotas tehnikas izvēle. 

Galvenie zobu krāsas maiņas cēloņi: 

  • Neregulāra mutes dobuma higiēna
  • Iedzimta predispozīcija 
  • Smēķēšana
  • Kafijas, tējas lietošana
  • Krāsojoši ogu pigmenti 
  • Zobu traumatisks bojājums 
  • Medikamenti 
  • Vecums

Indikācijas balināšanai:

  • Emaljas pigmentācija
  • Ar vecumu saistītas izmaiņas 

Kontrindikācijas:

  • Periodonta slimība
  • Kariess
  • Bērna un pusaudža vecums
  • Daži onkoloģijas veidi 
  • Paaugstināts zobu jutīgums (hiperestēzija) 

Visefektīvākās zobu balināšanas metodes: 

  • Zoom balināšana 
  • Mājas balināšana
  • Intrakanāla balināšana


Sākotnējās konsultācijas un apskates laikā zobārsts nosaka zobu un smaganu stāvokli. Šis posms ir nepieciešams, lai pareizi izvēlētos balināšanas metodi. Pirms balināšanas tiek veikta profesionāla zobu tīrīšana un nepieciešamības gadījumā remineralizējošā terapija.


Procedūru biežums: pēc sasniegtā rezultāta reizi gadā nepieciešams veikt balināšanu, lai saglabātu rezultātu. Kvalificēta balināšana padara zobus gaišākus par 8-12 toņiem. Balināšana darbojas tikai uz dabīgiem zobiem. Kroņu un plombu pildījumu krāsa paliek nemainīga. Pēc balināšanas plombas vai kroņi tiek aizstāti ar jauniem, kuru krāsa tiek pieskaņota izbalināto zobu krāsai.

Cirkonija kroņi - ideāli piemēroti fiksētai protezēšanai

Jaunākās paaudzes cirkonija kroņi ar izcilu emaljas estētisku caurspīdīgumu ir izstrādāti frontālās zonas protezēšanai. Tie ir izgatavoti no daudzslāņu monolīta cirkonija vai ar papildu keramikas pārklājumu. Rezultātā pacients saņem perfektus priekšzobus, kas ārēji neatšķiras no blakus esošajiem.

Cirkonija kroņi

Universālas premium ortopēdiskas struktūras aizmugurējo un priekšējo zobu atjaunošanai. Tie ir izturīgi, atšķirībā no metālkeramikas, tie neoksidējas, neizraisa alerģiskas reakcijas, smaganu cianozi.

Cirkonijs (ZrO2)

Tas ir viegls materiāls, nemetāla keramika. Monolītā cirkonija konstrukcijas ir 2-2,5 reizes stiprākas nekā E-max keramika, un 20-30% stiprākas nekā metālkeramika.

Kontrindikācijas un ierobežojumi (cirkonija kroņi)

Cirkonija kroņiem, salīdzinot ar citiem materiāliem, nav kontrindikāciju. Tomēr ir daži ierobežojumi, ja labāk izvēlēties citu materiālu protezēšanai: 

  • Nepieciešams atjaunot iznīcināto priekšzobu ar kroni. Šajā gadījumā E-max keramika ir labāk piemērota. Izmaksu ziņā E-max keramikas kronis būs salīdzināms ar cirkoniju, taču estētiskā ziņā to pārspēs.
  • Smaida zonā ir nepieciešams ievietot vienību tiltu. Šajā gadījumā tiltu vislabāk var izgatavot arī no E-max bezmetāla keramikas.
  • Antagonistu zobi ir protēzes, kuras tiek izgatavotas no mīkstāka materiāla (e-max keramikas vai akrila). 

Piemēram, ja uz augšējiem zobiem ir uzstādīti plastmasas vai e max kroņi, tad apakšēja žokļa zonu nevar protezēt ar cirkoniju. Tas ir saistīts ar faktu, ka cirkonija oksīds kā visizturīgākais materiāls var ietekmēt protezēšanas struktūras integritāti, ar kuru tas saskaras pretējā žoklī.

VENIRI UN LUMINĪRI.

Cirkonija veniri Cirkonija veniriem ir visaugstākās estētiskās īpašības. Viņu krāsu atveidojums, kā arī gaismas refrakcija ir pēc iespējas tuvāk dabiskajiem zobiem, taču šādiem zobu veniriem ir arī savi trūkumi. Fakts ir tāds, ka cirkonija veniri laika gaitā var lobīties, jo cirkonija dioksīds nav tik stingri pielīmēts pie zoba kā keramika. Bet praksē tas nav tik biedējoši. Visticamāk, tas ir noteikuma izņēmums, nevis noteikums. Bet fakts paliek fakts. Atkarībā no zobu uzbūves veniri tiek sadalīti uz klasiskajiem, kas pārklāj zoba priekšējo pusi, un uz veniriem ar pieeju uz sānu “spārniem”. Otrais variants ir nepieciešams, ja jums ir jāslīpē zobu sānu kontakti, lai pāreja no zoba uz venira nebūtu redzama. Tā kā pēc kāda laika, ja šī procedūra netiek veikta un tiek uzlikti zobu veniri, zoba un venira savienojums būs ļoti pamanāms.

Luminīri (non-prep veniri)

Luminīri ir smalkas keramikas restaurācijas, kas tiek novietotas uz zobiem. Tas nozīme, ka dziļa slīpēšana nav nepieciešama. Vienīgā manipulācija, kas tiks veikta ar zobiem, ir pavisam neliela slīpēšana. Luminīri tiek izgatavoti uz laukšpata bāzes, kā dēļ tiem ir augstas estētiskās īpašības. Veniriem non-prep biezums ir aptuveni 0,1–0,3 mm, tāpēc tie nevar ietekmēt zobu krāsu. Šādi veniri tikai piešķir zobiem spīdumu, padarot smaidu perfektu. Tā kā luminīri tiek uzstādīti uz jūsu pašu zobiem, ir vērts padomāt, ka forma nedaudz mainīsies (tā kļūs nedaudz izliektāka). Tas ir saistīts ar apjoma palielināšanu zobiem, tāpēc non-prep veniri ir ideāli piemēroti cilvēkiem, kuriem ir spraugas starp zobiem.

Arī luminīriem ir savi uzstādīšanas ierobežojumi, proti, ka jūsu zobiem jābūt bez plombām un jebkāda veida izmaiņām. Nepieciešamās non-prep veniru izmaksas būs nedaudz augstākas nekā keramikas, jo laikietilpīga ražošana prasa ļoti precīzu apstrādi. Tā kā viena neveikla kustība - un luminīru var sabojāt. Tā paša iemesla dēļ non-prep veniri tiek, izgatavoti bez papildu pielaikošanas, jo loģistikas kustību laikā tās var tikt sabojātas un vienkārši nesasniegt gala punktu veselas.

KONTAKTU FORMA

Jūs varat sazināties ar mums, aizpildot šo kontaktu formu.







MŪSU KONTAKTI


TALRUNIS: + 371 288 066 51